MENU...
Facebook

O Nas

Mamy przyjemność powitać Państwa na naszej stronie internetowej, oraz zaprezentować asortyment sprzedawanych roślin.

Nasza szkółka jest jedną z trzech która kontynuuje tradycje założonej w latach 60-tych szkółki przez pana  Jana Puzonia.  Kilkuhektarowe gospodarstwo znajduje się w górskiej miejscowości na południu Polski zaliczanej do jednej z najzimniejszych stref klimatycznych kraju. Cały cykl produkcji oferowanych przez nas roślin odbywa się w warunkach polowych (nie pod osłonami) dzięki temu są one zahartowane i przystosowane do surowego klimatu. Od 2008 roku należymy do Związku Szkółkarzy Polskich, bierzemy również udział w licznych wystawach. Naszą ofertę staramy się stale wzbogacać o nowe gatunki roślin.

Drzewa alejowe

Przeglądając naszą ofertę proszę zwrócić uwagę na drzewa liściaste-alejowe, zwłaszcza ich wysokość i grubość. Szczepione są na odpowiedniej wysokości, co umożliwia swobodne poruszanie się pod ich koronami (nadają się do nasadzeń wzdłuż chodników i tworzeniu z nich alei). Mają odpowiednią grubość, co ogranicza możliwość złamania, oraz dużą koronę, co daje szybko efekt wizualny. Z doświadczenia wiemy, że do nasadzeń w ogrodach miastach, parkach i na osiedlach powinno wybierać się w miarę możliwości duże i grube drzewa, ponieważ w mniejszym stopniu są narażone na wandalizm.
Szczepione drzewa w zależności od gatunku posiadają formę kulistą, kolumnową lub zwisającą.                                                       

Drzewa ozdobne, krzewy ozdobne

Pomijając wymienione wcześniej drzewa alejowe posiadamy również inne ozdobne drzewa i krzewy iglaste i liściaste, oraz byliny, które mogą ozdobić tereny miejskie, parki, osiedla, ogrody przy hotelach i sanatoriach oraz przydomowe ogródki  i skalniaki.

Krzewy owocowe

W najbliższym czasie do oferty zostaną wprowadzone cenne rośliny owocujące rzadko spotykane.

Drzewa i krzewy ozdobne oraz byliny produkowane są również w pojemnikach
, co umożliwia ich całoroczne wysadzanie, lecz przy zakupie dużej ilości ekonomiczniej jest nabywać rośliny w sezonie wiosennym lub jesiennym, które kopiemy na zamówienie z bryłą ziemi zabezpieczoną odpowiednią siatką. Drzewka i rośliny tak sprzedawane są tańsze od hodowanych w pojemnikach, a w ofercie oznaczone są jako "materiał kopany". Projektowanie i zakładanie ogrodów, terenów zielonych dzięki naszej pomocy może być łatwiejsze. Zielone ogrody i skalniaki mogą cieszyć Panstwa oczy przez długie lata. Podane w ofercie ceny są cenami hurtowymi, ale na terenie szkółki prowadzimy również sprzedaż detaliczną i udzielamy fachowych porad.

Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych roślin znajdą się też takie, które zadowolą każdego z naszych klientów.

Szybki Kontakt

Szkółka Krzewów i Drzew Ozdobnych
Krystyna Abram

ul. Szeroka 43, Ustroń
GPS: 49.764583, 18.803043
tel. +48 662 556 681
e-mail: poczta@abram-szkolka.com.pl

Napisz do nas...

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)